ACS764XLFTR-32AU-T
Product Categories
Kailiyuan Electronic Technology (shenzhen) Co., Ltd.
Contact Now
ACS764XLFTR-32AU-T
Category : Sensors, Transducers Current Sensors
Polarization : Unidirectional
Operating Temperature : -40°C ~ 125°C
Package / Case : 24-SSOP (0.154", 3.90mm Width)
Accuracy : ±1%
Sensor Type : Hall Effect, Open Loop
Current - Supply (Max) : 14mA
Number of Channels : 1
Current - Sensing : 32A
Response Time : 100µs
Package : Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel®
Output : I²C
For Measuring : DC
Product Status : Obsolete
Mounting Type : Surface Mount
Series : -
Sensitivity : -
Linearity : ±0.75%
Supplier Device Package : 24-QSOP
Mfr : Allegro MicroSystems
Frequency : 2kHz
Voltage - Supply : 3V ~ 3.6V
Description : SENSOR CURRENT HALL 32A DC
Stock : In Stock
Contact Now
Current Sensor 32A 1 Channel Hall Effect, Open Loop Unidirectional 24-SSOP (0.154", 3.90mm Width)